príbehy 2024 

Len oni dvaja

Len oni dvaja

Jún 2024
Fungujú vo dvojici a nedajú na seba dopustiť. Miriam a Viktor. Ona má 50, on 10. Mama a syn. Láska sa medzi nimi dá doslova krájať, Viktor si lepšiu mamku nevie predstaviť a ona považuje svojho syna za veľkého bojovníka. „A nesmierne skromného,“ ticho podotkne Mirka. »»»

Nezlomná

Nezlomná

Apríl 2024
Má komplikovanejší a ťažší život, ale keď sa hlbšie zamyslí, tak adresne skonštatuje: „Je mi vlastne oveľa lepšie. Menší strach, väčšia sloboda. Keď odomykám dvere do domu, nestiahne mi hrdlo a žalúdok, čo ma tam čaká.“ Tamara. Má 46, rieši si invalidný dôchodok a každý boží deň ide nie na sto, ale sto päťdesiat percent. Mama a babka. Hoci babkou je zvláštnou. Svoju trojročnú vnučku Karolínku má v opatere od narodenia... »»»

Poklad Katka

Poklad Katka

Marec 2024
Áno, opýta sa, a nie raz, prečo sa nemôže postaviť na nožičky. Zadíva sa hocikedy na svoju mladšiu sestričku a sleduje ako cupitá po vlastných kam len chce. Ona nie. Má čerstvých päť a veľmi dobre vie, že pri nej je to všetko tak trochu komplikovanejšie, také iné... Katka. »»»

Lano v lete...

Lano v lete...

Január 2024
Má tridsať päť a učí sa žiť odznova. Nemôže podliehať emóciám, úzkosť a bezradnosť si rieši len v noci, keď je v tichu a sama. „Vtedy zo mňa idú potoky sĺz a donekonečna sa pýtam tú istú otázku, na ktorú niet odpovede – prečo...“ »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Len oni dvaja

Aktuálny príbeh:
Len oni dvaja

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku