príbehy 2021 

Chuť žiť

Chuť žiť

Máj 2021
Tatiana. Má 57 a energie na rozdávanie. Pozitívnej. Zbožňuje ľudí, spoločnosť, na všetkom sa snaží nájsť to dobré, jej smiech a humor je doslova nákazlivý. Táňa dokáže človeka nabudiť. Nezainteresovaný by povedal – tej je teda sveta žiť. »»»

Ocko z neba

Ocko z neba

Apríl 2021
Tak veľmi sa tešili. Bol máj 2020. „Doslova sme skákali od radosti, splnil sa nám sen,“ hovorí Kristína. No v očiach sa jej namiesto iskričiek šťastia hromadia slzy. Neubehol ani rok a všetko je inak. Hrozivo inak. »»»

Na konci so silami

Na konci so silami

Marec 2021
Vlastne od začiatku sa jej život uberal čudným smerom. Od malička si pamätá len hádky rodičov, myslela si, že rozvodom sa to ukľudní. Omyl. Otec na ňu so sestrou zvysoka kašľal, dievčatá ostali u mamy, ale prechádzka ružovou záhradou to teda nebola. Monika, 37-ročná utrápená a smutná žena. »»»

Jabĺčkový sen

Jabĺčkový sen

Február 2021
Má čerstvých štrnásť, ale ona sa z toho, že je už veľká, neteší. Úsmev sa z jej tváre vytráca. Má okolo seba milujúcich rodičov, mladšieho brata aj sestru, svojich najbližších, ktorí by jej zniesli aj modré z neba. Keby to šlo. Ale ona vie, že to nejde. Že zdravá nikdy nebude. Že nikdy už nebude lepšie, práve naopak... „Pre mňa už zázrak neexistuje,“ pološeptom, mrazivo povie a sklopí zrak. »»»

Konečne domov

Konečne domov

Január 2021
Klopem na vchodové dvere, otvára mi domáca pani s úsmevom od ucha k uchu. Šťastná-prešťastná. „Vitajte u nás doma!“, veselo povie, prízvukujúc slovíčko doma. V izbe spia deti, sedíme v relatívne veľkej kuchyni a Zuzka si nevie bývanie vynachváliť. »»»Ocko z neba

Aktuálny príbeh:
Ocko z neba

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

Ľudia ľuďom

Ľudia ľuďom

Podporiť rodiny z našich príbehov máte možnosť aj prostredníctvom stránky ludialudom.sk. Ďakujeme!

facebook fan page

Chuť žiť

Aktuálny príbeh:
Chuť žiť

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


príbehy na portáli Ľudia ľuďom pridajte sa k nám na Facebooku