príbehy 2019 

Žijeme dnes a teraz

Žijeme dnes a teraz

Apríl 2019
Martina a Tomáš. Manželia, ktorým toho osud nadelil priveľa. Doslova dvojnásobne. „Keby som vedela, že som prenášačkou, život by som si zariadila inak. Tak, aby druhí netrpeli,“ skonštatuje 41-ročná obetavá mama. »»»

V chudobe a v chorobe

V chudobe a v chorobe

Marec 2019
Má 41 a snaží sa byť optimistkou. Za svoj život prežila už veľa pádov, prehier a sklamaní. Ale vždy sa dokázala postaviť na vlastné a začať odznova. Zdenka. »»»

Pád na dno

Pád na dno

Február 2019
Magdaléna má tridsaťpäť a jej dcéra Tamarka trinásť, v takomto babskom tandeme to ťahajú prakticky od začiatku. Otec? Výživné 89,62 eur pošle, keď m už horí za pätami, aby nehrozilo trestné oznámenie. Tam jeho rodičovstvo začína aj končí. »»»

Naša milovaná

Naša milovaná

Január 2019
Mama Monika, oco Patrik a miláčik Melanka. Kompletná mladá rodina, ktorá len nespravodlivo krátko žila v domnienke, že všetko je v poriadku. „Asi tak tri mesiace sme boli v tom, že malá je zdravá...“, smutne skonštatuje Monika. »»»

V chudobe a v chorobe

Aktuálny príbeh:
V chudobe a v chorobe

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

Ľudia ľuďom

Ľudia ľuďom

Podporiť rodiny z našich príbehov máte možnosť aj prostredníctvom stránky ludialudom.sk. Ďakujeme!

facebook fan page
Žijeme dnes a teraz

Aktuálny príbeh: Žijeme dnes a teraz

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.

Ako ste/sme pomohli

Pri každom príbehu je uvedené, akým spôsobom sa ľudom v danej situácii pomohlo.
» príbehy z roku 2014
» príbehy z roku 2013
» príbehy z roku 2012
» príbehy z roku 2011
» príbehy z roku 2010

príbehy na portáli Ľudia ľuďom pridajte sa k nám na Facebooku rss feed