príbehy 2020 

Sen o chemoterapii

Sen o chemoterapii

Jún 2020
Nikoleta. Má čerstvých dvadsať osem a ešte pred pár mesiacmi by povedala, že je konečne najšťastnejšou ženou na svete. Žiaden blahobyt, vlastná strecha nad hlavou, ale pocit, že máš pri sebe muža, ktorý ťa ľúbi a s láskou sa stará aj o jej dcérku, to je „na nezaplatenie“, povie Nika a utiera si slzy. »»»

Lukášov sľub

Lukášov sľub

Máj 2020
Bol to šok a všetko sa to zomlelo strašne rýchlo. A do toho do životov vhupol aj Covid 19, karanténa, ochromená krajina. V jednej prešovskej famílii je ale koronavírus na druhom mieste. »»»

Na čerstvý vzduch

Na čerstvý vzduch

Apríl 2020
Robí to vždy, keď sa jej pohorší, keď ide do nemocnice, veľkými tmavými očami pozrie na rodičov a povie: „Pomôžte mi, ja nechcem zomrieť.“ Trinásťročná Karinka. »»»

Chcem zdravie a ocka

„Chcem zdravie a ocka“

Marec 2020
Veľké jubileum - prvý krížik v živote mala 16. októbra. Oslava? Ako z najhoršieho sna. „Cez tieto dvere neprajem prejsť nikomu...“, cez slzy povie mama Alena. Sedíme na chodbe detskej onkológie. »»»

Rezaná na etapy

Rezaná na etapy

Február 2020
Na začiatku sme si stanovili jasné pravidlá – žiadna ľútosť, slzy či fňukanie. „Život je dar, ktorý si vážim a teším sa z neho,“ povie 44-ročná Heňa, mama štyroch detí. Žena, ktorá, ako sama tvrdí, neobsedí na zadku a dlho nevydrží so zavretými ústami. Je plná energie, plánov. Reálna optimistka. »»»

Rodičia na dvesto percent

Rodičia na dvesto percent

Január 2020
Pani Julka s manželom Miloslavom mali plány na pokojný a vcelku veselý dôchodok. Na dome túžili vymeniť strechu, chceli si dopriať sem-tam výlety. Dnes je všetko inak. Dovolenky nehrozia, na dome stále svieti stará strecha a z úspor nezostalo nič, dokonca majú na krku úver. „Veru, všetko sa nám obrátilo naruby, je to ako zlý sen,“ smutne konštatuje 68-ročná Julka. »»»

Lukášov sľub

Aktuálny príbeh:
Lukášov sľub

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

Ľudia ľuďom

Ľudia ľuďom

Podporiť rodiny z našich príbehov máte možnosť aj prostredníctvom stránky ludialudom.sk. Ďakujeme!

facebook fan page
Sen o chemoterapii

Aktuálny príbeh:
Sen o chemoterapii

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.

príbehy na portáli Ľudia ľuďom pridajte sa k nám na Facebooku