príbehy 2012 

Je to veľmi príjemné písanie – obzretie sa za minulým kalendárnym rokom. Za rodinami, ktoré sme navštívili a ktorým ste aj vy pomohli. Netvárime sa, a ani to nie je našim poslaním, že im radikálne zmeníme život, ale aspoň sme im dali najavo, že dobrí ľudia ešte existujú. Verte, že každá rodina bola dojatá a vďačná, či bol marec alebo september, urobili sme im malé Vianoce. Priatelia, či ste prispeli väčšou alebo menšou sumou – premenili ste sa na Ježiška, ktorý v Medzi nami, a teda aj v Nota bene, nechodí len 24. decembra. Veľká vďaka vám aj za naše združenie. Veľká vďaka aj ľuďom v tomto báječnom mesačníku, ktorý z roka na rok zvyšuje svoju latku po obsahovej i grafickej stránke.
AKO SME SPOLOČNE POMOHLI V ROKU 2012?

Balvan na tele aj na duši

Balvan na tele aj na duši

Január 2012
Erika verí, že sa nájde niekto, kto sa odhodlá zbaviť ju 25 kilového tumoru. "Len nech mi dajú aspoň nádej," zúfalo prosí. »»»

Mimo zákonov

Mimo zákonov

Február 2012
Rodičia bojujú za právo na slušný život. Odsúdení na živorenie za to, že sú opatrovníkmi svojich postihnutých detí. Štát ich už roky ignoruje! »»»

Vzdali sa jej

Vzdali sa jej

Marec 2012
Náušnica, knihy, lieky, žiletky, fotky... Minulosťou poznačená realistka. Plány spriada opatrne, no kus cesty už zvládla bravúrne. »»»

Optimistka

Optimistka

Apríl 2012
O tehličkách na bruchu, dlhých vlasoch, o mori a o mame. Hluchota, takmer slepota, k tomu nevyoperovateľný nádor. Nespravodlivo priveľa. »»»

Srdiečko pre Anku

Srdiečko pre Anku

Máj 2012
Dve nespravodlivo malé polosiroty. Saška a Janík. Deti, ktoré túžia po najkrajšom hrobe pre svoju mamičku. »»»

Sme v pohode

„Sme v pohode“

Jún 2012
Dávali im tri dni. Z trojičiek ostali dvojičky a pre lekárov je zázrak, že žijú. Ich ťažké postihnutie však Mariannu nezložilo. »»»

Kávový fliačik

Kávový fliačik

Júl 2012
Daniela chce žiť aspoň s menšími bolesťami. Diagnóza jej kaličí telo zvonku aj zvnútra, liek na vyliečenie neexistuje. »»»

Bez strechy nad hlavou

Bez strechy nad hlavou

September 2012
Bolo to ako víchor. Behom chvíľky bol byt vybielený. Keď prídeš o prácu, keď ťa zradí rodina, keď zrazu pochopíš, že nemáš kam ísť... »»»

Bez bielkovín

Bez bielkovín

Október 2012
Vo februári sa z ich života stal jeden veľký chaos. Eva doteraz ničomu poriadne nechápe, vkuse študuje lekárske správy a učí sa nové výrazy. Jej Nicolas zas naučene povie: „Je to doživotné. Ak nebudem dodržiavať diétu, zomrel by som.“ »»»

Zlomený trojlístok

Zlomený trojlístok

November 2012
Hela je rozvedenou mamou štyroch dospelých detí. Najstarší syn pomocnú ruku nepodá, jedna dcéra má už svoju rodinu a starostí sama so sebou viac než dosť – je totiž na inzulínovej pumpe. Domácnosť tak tvoria tri baby, mama Hela, dcéra Hela mladšia a najmladšia Margitka. V mrňavom kamrlíku je dôvodov na radosť pramálo. »»»

Lukáško

Lukáško

December 2012
Bez odvahy na reverz by tu nebol. Štebotavé slniečko na detskej onkológii. Bojovník, zlatíčko, anjelik – nie, nič z toho nie je prehnané. Choroba deťom nepatrí! »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Len oni dvaja

Aktuálny príbeh:
Len oni dvaja

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku