príbehy 2017 

Nespadá do tabuliek

Nespadá do tabuliek

December 2017
Prekonala akútnu leukémiu, potrebuje rehabilitácie, ktoré si ale musí zaplatiť. »»»

Dvaja

Dvaja

November 2017
Tento rok je pre nich prelomovým. Osamostatnili sa, nie preto, že by chceli. Museli. „Vedeli sme, že to príde. Či sme sa tešili? Fúha, to je silné slovo. Kúsok radosti tam možno aj bol, ale určite prevažovali skôr obavy. Obavy z neistoty,“ hovorí od leta plnoletý Nikolas. »»»

Svadba z lásky bez rozumu

Svadba z lásky bez rozumu

Október 2017
Pred rokom bol „odložený“. Chorý, bez spriaznenej duše, odkázaný na invalidný vozík. V erárnom zariadení si skúšal plánovať budúcnosť. „Nikdy, ani v najhorších momentoch som ale nemal tie najčiernejšie myšlienky. »»»

Boj o dcérku vyhrala

Boj o dcérku vyhrala

September 2017
Martina. Mama piatich detí. S dvoma mužmi. Dnes o chlapoch nechce ani počuť. Jej svetom sú štyria synovia a princezná Vanesska. Päťročné dievčatko, ktoré si (spolu s mamou) za svoj život vytrpelo už nespravodlivo veľa. »»»

Svetlo v paláci

Svetlo v paláci

August 2017
Spoznali sa relatívne neskoro, o to viac si vážia vzájomnú lásku. Ktorá, ako hovorí Róbert, každým dňom iba rastie. „Vážne, toto je pre mňa žena snov, ráno otvorím oči, pozriem na Žofku a som najšťastnejší na svete. Že ju mám.“ »»»

Chlapská láska

Chlapská láska

Júl 2017
Dvaja. Arpád a Robino. Otec a syn. Tandem, ktorý nikto a nič nerozdelí. Bačujú spolu už desať rokov, „po rozvode bolo úplne automatické, že Robčo ostáva so mnou. Spokojný bol on a, samozrejme, že aj ja,“ hovorí úžasný človek Arpád. »»»

Konečne ľúbené

Konečne ľúbené

Jún 2017
Nešlo to. Mária s Tomášom pochopili, že splodiť vlastné dieťa je viac nereálne ako reálne. A ak by sa to nejako predsa len podarilo, dieťa by donosila, bol veľký predpoklad, že zdravé nebude. Prišla na rad adopcia. »»»

Žijem len pre deti

Žijem len pre deti

Máj 2017
Dagmar. Má štyridsaťtri a nikdy v živote nebola bez roboty. Väčšinou, tak, ako aj dnes, má práce dve. Hneď na úvod povie, že je Rómka, ale netreba ju dávať do jedného vreca s tými lenivšími spoluobčanmi. »»»

Žijem len pre Sašku a Miška

Žijem len pre Sašku a Miška

Apríl 2017
Ani v najhoršom si nepredstavovala, že povie tú hrôzostrašnú vetu: „Moje deti nemôžu za to, aký život im rodičia pripravili. Veľmi mi to je ľúto...“. »»»

Nadoraz

Nadoraz

Marec 2017
Mama, otec a dve dcérky. Súdržní, sympatickí, človek by povedal, že im nič nechýba. Ale. Od rozprávky má ich život ďaleko... »»»

Rozprávka na pokračovanie

Rozprávka na pokračovanie

Február 2017
Zaslúžia si návrat na tieto stránky, doslova som sa na stretnutie s nimi tešila, Marta s malou Máriou sú nezabudnuteľnou a kúzelnou dvojicou, ktorá si užíva doslova každú spoločnú minútu. »»»

Život v mínuse

Život v mínuse

Január 2017
Má tridsaťtri, stredobodom vesmíru je jej štvorročný Samko, dnes - pätnásť dní do výplaty materskej má v peňaženke päť eur... Mama Monika. »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Poklad Katka

Aktuálny príbeh:
Poklad Katka

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku