príbehy 2013 

Najkrajšie na „našich“ príbehoch je, že nik nemal hlavu tak ponorenú v smútku a depresii, že by na život úplne zanevrel. Každý z našich hrdinov bojoval a chcel bojovať. Väčšinou boli hnacím motorom deti, resp. celkovo láska. Tá ma predsa toľko podôb! A aj keď sme vždy prepočítavali doslova centy, z čoho daná rodina musí vyžiť, nikdy sa mi nestalo, aby som sa nestretla s pohostinnosťou.
Nádherné bolo, keď mi sluchovo postihnutý otec Peter (decembrový príbeh) ponúkal čerstvo vypražený karfiol so zemiakmi... :-) Každý ku kávičke ponúkol sušienky, domáce koláčiky, chlebíčky. A ja som bojovala – trápne mi bolo čosi zjesť, veď hostitelia nemajú z čoho žiť, trápne mi bolo ale aj nezobrať si, aby si, nedajbože, nepomysleli, že sa mi prieči vziať si z ich taniera...
Aj v roku 2013 sme sa v občianskom združení Medzi nami presvedčili, že pomáhať sa oplatí, že aj keď nevyriešime celkový problém, čiastočná pomoc aspoň na chvíľu rozjasní chudobný život naozaj ťažko skúšaných rodín. Ďakujeme, a to mnohokrát, skvelému Nota bene, že nezasahuje do dramaturgie príbehov, že im poskytuje adekvátny priestor, že proste osudy ľudí vo svojom časáku chce mať! A predovšetkým, veľká vďaka čitateľom, ktorí príbehy prečítali a rozhodli sa pomôcť v rámci svojich možností.
AKO SME SPOLOČNE POMOHLI V ROKU 2013?

Sen o osemdesiatich percentách

Sen o osemdesiatich percentách

Január 2013
Laurinka prišla na svet priveľká. Ochrnutie pravej ruky. Malý hendikep? Nie, priveľká brzda na bezstarostný život. »»»

Saška je môj život

Saška je môj život

Február 2013
Martina má dcéru s ojedinelou diagnózou, k chorobe sa pridružili aj problémy s bývaním. Peňazí nazvyš nie je a sociálka ešte rada „ukrojí“... »»»

Viac ako priveľa

Viac ako priveľa

Marec 2013
O rodine, pri ktorej naozaj do bodky platí, že choroba ide ruka v ruke s chudobou. »»»

Doživotne

Doživotne

Apríl 2013
Rachel chce byť modelkou. Aj s inzulínovou pumpou. „No a čo?“ Je z nej už polovičná doktorka, o svojej chorobe hovorí bez okolkov, plynule a hoci povie, že je to ťažké, druhým dychom dodá: „Veľa detí je na tom ešte oveľa horšie. Nie, ja neplačem.“ »»»

Bez oddychu

Bez oddychu

Máj 2013
Keď modriny po tele nebolia, bolí duša. Mama so synom, ktorý navonok vyzerá zdravo. Ale nie je. »»»

Biela vrana

Biela vrana

Jún 2013
Dodo sa stavia na vlastné nohy dôstojne a vzorovo. Na biologickú rodinu chce zabudnúť. »»»

Život s netvorom

Život s netvorom

Júl 2013
Mama štyroch detí vie, že mala konať skôr a je pyšná na svoju dcéru, ktorá zalarmovala políciu a agresívny otec sedí v base. Len 9 rokov. »»»

Stredobod vesmíru

Stredobod vesmíru

September 2013
O dievčatku, ktoré na Deň matiek sladko spieva svojej babke. A na preliezky ju berie milovaný dedko. Lebo mama a otec prepadli z rodičovstva už na začiatku. »»»

Jediný

Jediný

Október 2013
V lete im začal boj o život manžela a otca, ale aj o boj o prežite rodiny. Udržať si strechu nad hlavou je čoraz ťažšie. »»»

Modelka

Modelka

November 2013
Po preložení na JIS-ku ich lekári pripravovali na to najhoršie. Karolínka má dnes tri roky a prešupne sa z bruška na chrbátik! »»»

Tandemová família

Tandemová família

December 2013
Bez mamy, bez bytu, s minimom peňazí. Dvaja chlapi z ubytovne čakajú, že sa dostanú na zoznam. »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Len oni dvaja

Aktuálny príbeh:
Len oni dvaja

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku