príbehy 2011 

Je veľa tých, „medzi nami“, ktorí si zaslúžia pomoc a pozornosť. Trpia, trápia sa. Pretože do ich rodiny vstúpila choroba, nešťastie, chudoba. Pretože vedia a vidia, že život by mohol vyzerať úplne inak, keby. Keby aj oni mali to šťastie, riešiť obyčajné banality bežného smrteľníka...
AKO SME SPOLOČNE POMOHLI V ROKU 2011?

zbalili ju

Zbalili ju

Január 2011
Šesť detí. Ferko sa utopil, najmladšia nemala žiť. Rodičia si prešli peklom, ktoré neželajú nikomu... Má ruky aj nohy. Žije. A plánuje maturitu! Stázka - dievča, ktoré mnohí odpísali už pred narodením. »»»

šťastie je rodina

Šťastie je rodina

Február 2011
Prvý syn, autista Kiko, jej priniesol nový rozmer. Vzrástlo jej sebavedomie, našla si milujúceho manžela a dnes sú kompletnou 4-člennou rodinou. »»»

Verí

Verí

Marec 2011
Dýchací prístroj, melír, vlnenie paplónu, fialové nechty, písmenka na papieri... Ivetka nerozpráva, nehýbe sa. Ale aj neplače, nefňuká. Pozitívnu energiu presúva aj na druhých. Bojuje ako lev. »»»

Na vlastné nohy

Na vlastné nohy

Apríl 2011
O plači, strachu, o boji, ale aj o medailách, veľkých pokrokoch a ešte väčších nádejach. Miško by rád zodral topánky. »»»

Život bez života

Život bez života

Máj 2011
Chlap, ktorému neostáva ani cent z dôchodku nie je, podľa tabuliek, v hmotnej núdzi. O manželku v bdelej kóme nechce prísť, verí v zázrak. »»»

Stopercentný otec

Stopercentný otec

Jún 2011
Sám na dve postihnuté dospelé dcéry. „Pekná spomienka na mamu? Nepamätáme si. Asi nás nikdy nemala rada.“ »»»

V neistote

V neistote

Júl 2011
Každý pohyb je nemotornejší, opatrný, no stačí, aby sa rozhovorila a zrazu je všetko akosi ružovejšie. Erika nefňuká, to nie je jej štýl. »»»

26 šošovičiek

26 šošovičiek

September 2011
Ajovi sa za rok obrátil svet naruby. Už sa ale usmieva. Má šestnásť a musel sa zmieriť s krutou diagnózou. S nohou sa rozlúčil kúpeľom a smajlíkom. »»»

Dvojitý zásah

Dvojitý zásah

Október 2011
Dvaja Vladovia v rodine, dve ťažké diagnózy a jeden velikánsky strach, čo a ako bude ďalej. O tom, ako sa všetko môže zrútiť ako domček z karát. Na boj o holý život. Syna i manžela... »»»

Ricco

Ricco

November 2011
Plány boli iné, cestovať po svete a spievať. Už druhý rok je ochrnutý a verí... Zlato v hrdle, „neposlušné“ nohy, štýlová šiltovka aj tenisky. A nablízku vždy otec, ktorý sa vzdal všetkého. »»»

Princezná

Princezná

December 2011
Boj o diagnózu, preplakané noci, more bolesti a zúfalstva. Napriek tomu veľké šťastie, že Karinku majú. Je iná, ale o to viac múdrejšia a rozumnejšia. »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Len oni dvaja

Aktuálny príbeh:
Len oni dvaja

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku