príbehy 2018 

Modrooká Milotka

Modrooká Milotka

December 2018
Vôbec nemá ostych, v sekunde ma chytí za ruku a ťahá do izby. Správne ukáže na moje boty – treba sa predsa najskôr vyzuť. Podsunie mi papuče a ideme dnu. Návšteva môže začať! »»»

Mama

Mama

November 2018
Jasne, že si svoj život predstavovala inak. Ale fakt, že odmala túžila po viacerých deťoch a teraz ich má, je pre ňu splneným snom. Asi to „odkukala“ doma, vyrastala totiž s ďalšími šiestimi súrodencami. »»»

Na mŕtvom bode

Na mŕtvom bode

Október 2018
Na stole rozvoniava polka pečeného kuraťa. Adriana nelení a zdvíha sa z postele, aby si z čerstvej dobroty ďobla. Sliny sa jej zbiehajú, chcela by byť pri kurati čo najskôr, no trvá to príšerne dlho. Každý pohyb, krok je vlastne jej malou výhrou. Pretože mladé žieňa doslova odchádza pred očami. »»»

Mám len synov

Mám len synov

September 2018
Csaba bol jej veľkou láskou, tešili sa z prvorodeného Andrejka, o štyri roky sa im narodil Paťko. Radosť preveliká. Pár mesiacov... Na Anetku sa toho privalilo priveľa. »»»

Šesť rokov

Šesť rokov

Júl 2018
Na Vianoce bola ešte stopercentnou gazdinou, s milovanou dcérou Angelikou vyzdobili stromček, navarila, upiekla, upratala, tešila sa, že sa z darčekov bude tešiť malá. A na Silvestra si priala jedno jediné – nech je aj v novom roku aspoň tak ako v tom starom. Nech, preboha, nie je horšie. »»»

V tichu a už aj v tme

V tichu a už aj v tme

Jún 2018
Pred šiestimi rokmi, keď sme o nej písali, bol pre ňu, v porovnaní s dneškom, svet vlastne gombička. Spústa diagnóz ju síce sprevádza odmalička, ale Janka bola napriek tomu plná energie, optimizmu a elánu. Stopercentná vôľa a chuť žiť. Vlani sa jej ťažký život obrátil naruby. Navždy. Definitívne. Janka. »»»

Pravá láska

Pravá láska

Máj 2018
Ani nie dvojročná Betula si radostne hopsá na Spievankovo, Terezka je v škole, kam chodí rada a mama s tatom na otázku, či sú šťastní, bez váhania súhlasne prikyvujú. A Katka pridáva: „Deti sú veselé, žijeme v harmónii, nič nie je viac.“ Spokojná família. »»»

Bábika

Bábika

Apríl 2018
Má štyri rôčky a pre svoju mamu je stredobodom vesmíru. Dala by za ňu prvé aj posledné. Sú na sebe závislé. Životne. Mama Monika s dcérkou Vivien. »»»

Nie som lenivá, som chorá

Nie som lenivá, som chorá

Marec 2018
Ako malá chcela byť policajtkou, neskôr lekárkou. Dnes má 27 a „užíva si“ invalidný dôchodok. S diagnózou systémový lupus. »»»

Tri ženy v chudobe

Tri ženy v chudobe

Február 2018
Milá, láskavá, obetavá. A nešťastná. A chudobná. Mladá slobodná mamička Kornélia. Dvadsaťtriročná Nela. »»»

Láska na druhý pokus

Láska na druhý pokus

Január 2018
Spoznali sa v trinástich v mládežníckom klube, takí pubertálni kamoši, každý z nich sa neskôr pobral vlastnou cestou. Aby sa v roku 2008-om stretli v obchode pri pokladni... »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Len oni dvaja

Aktuálny príbeh:
Len oni dvaja

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku