príbehy 2019 

Vianoce každý deň

Vianoce každý deň

December 2019
Gazdujú spolu už roky a je im spolu hej. Dvaja chlapi v dome. Predebatujú celé hodiny, jeden druhého podporujú, potrebujú. Sú šťastní. »»»

Pád na dno

Pád na dno

November 2019
Z roka na rok sa ich životná úroveň zhoršuje. A Gabika sa rozplače, keď hovorí o svojich troch dcérach. Ktoré sú neskutočné skromné, pracovité, vnímavé. Ktoré nerobia mame výstupy, prečo si nemôžu ísť kúpiť nové tričko, tenisky, nehovoriac už o mobile, tablete... „Sú to tak zlaté stvorenia, držíme spolu a mám hrozné výčitky, že sme sa dostali tam, kde sme.“ »»»

Na štyroch kolesách

Na štyroch kolesách

Október 2019
V lete mal jedenásť, v septembri začal chodiť do piatej triedy a najradšej zo všetkého má cheescake. Matthias, blonďatý chalan, ktorého som v kaviarni spoznala podľa toho, že vedľa stola mal odparkovaný vozíček. „Naše poznávacie znamenie,“ s úsmevom povie jeho mama Erika. »»»

Mami, veď som ešte mladý...

Mami, veď som ešte mladý...

September 2019
Myslela si, že stačilo. Že osud jej toho nadelil viac než dosť. Z troch detí len jedno zdravé, komplikovaný rozvod s otcom všetkých detí s ponižujúcim dožadovaním sa rozdelenia majetku. Dáša si myslela, že všetko zlé už má za sebou. Nemala. »»»

Život v nádeji

Život v nádeji

August 2019
Počiatočný ostych rýchlo vystriedal úsmev a radosť. Čerstvo trojročné dievčatko ako tak sedí na veľkom gauči a dožaduje sa kontaktu. Chichoce sa od ucha k uchu a do aleluja by opakovala ovocie, ktoré jej hádžem do hračkárskeho košíčka. Hruška, hrozno, jahoda, citrón a zas dokola. Lilianka. »»»

Dve slnká

Dve slnká

Júl 2019
Porodila dve zdravé deti, tešila sa iba chvíľu. Kristína je mamou na plný úväzok, budúcnosť nerieši, pretože plánovania sa bojí. Momentálne sa všetko odvíja od kontrolnej magnetickej rezonancie jej dcérky... „Čo iné ako dúfať, že bude dobre, mi ostáva?“ »»»

Hororový štart

Hororový štart

Jún 2019
Celé to malo byť úplne inak. Dnes by Silvia dala všetko na svete za to, keby mohla hrešiť svojho syna, za to, že prišiel neskoro domov alebo že si s partiou dali pivo. Lebo takmer sedemnásťroční chalani to už určite skúšajú. Jej Martin je ale iný. Pretože sa pokašľal pôrod. »»»

Lebo guličky

Lebo guličky

Máj 2019
Miška s Marekom pracovali a žili v Čechách. Za rodinou, na východ Slovenska, chodievali na návštevy, mali sa fajn, no, keď tehotenský test ukázal dve čiarky, boli šťastím bez seba. A začal sa plánovať návrat domov. Definitívny. Nech sa z bábätka vytešuje aj široká família. »»»

Žijeme dnes a teraz

Žijeme dnes a teraz

Apríl 2019
Martina a Tomáš. Manželia, ktorým toho osud nadelil priveľa. Doslova dvojnásobne. „Keby som vedela, že som prenášačkou, život by som si zariadila inak. Tak, aby druhí netrpeli,“ skonštatuje 41-ročná obetavá mama. »»»

V chudobe a v chorobe

V chudobe a v chorobe

Marec 2019
Má 41 a snaží sa byť optimistkou. Za svoj život prežila už veľa pádov, prehier a sklamaní. Ale vždy sa dokázala postaviť na vlastné a začať odznova. Zdenka. »»»

Pád na dno

Pád na dno

Február 2019
Magdaléna má tridsaťpäť a jej dcéra Tamarka trinásť, v takomto babskom tandeme to ťahajú prakticky od začiatku. Otec? Výživné 89,62 eur pošle, keď m už horí za pätami, aby nehrozilo trestné oznámenie. Tam jeho rodičovstvo začína aj končí. »»»

Naša milovaná

Naša milovaná

Január 2019
Mama Monika, oco Patrik a miláčik Melanka. Kompletná mladá rodina, ktorá len nespravodlivo krátko žila v domnienke, že všetko je v poriadku. „Asi tak tri mesiace sme boli v tom, že malá je zdravá...“, smutne skonštatuje Monika. »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Len oni dvaja

Aktuálny príbeh:
Len oni dvaja

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku