príbehy 2016 

Šťastný nový rok!

Šťastný nový rok!

December 2016
Keď sa v sekunde o stoosemdesiat stupňov otočí život, keď život je odrazu o trápení, bolesti a živorení. No aj o pomoci, ktorú nedal štát, ale cudzí ľudia. »»»

Kmeňové bunky pod stromček

Kmeňové bunky pod stromček

November 2016
Má tridsaťštyri, manžela Miloša, deviataka Dominika, ktorý raz chce skončiť v armáde a siedmačku, futbalistku Karin, ktorej ale žiaden šport nie je proti srsti. »»»

Slniečko Žofka

Slniečko Žofka

Október 2016
Komplikované vzťahy, veľa otáznikov, neistá budúcnosť. Veľké zdravotné problémy. Uf. Málokto by s touto rodinou menil. »»»

Malý veľký chlap

Malý veľký chlap

September 2016
V máji sme priniesli príbeh prváčika Dominika, ktorý statočne bojoval na detskej onkológii. Postihnutá nožička vtedy ešte mala aspoň nádej, že sa ju podarí zachrániť... »»»

Peklo na zemi

Peklo na zemi

August 2016
Danielku má konečne po dlhých piatich mesiacoch v nemocnici doma. Ale. "Stále sa ráno budím s tým, že všetko to bol iba zlý sen." »»»

Bez pusy od mamy

Bez pusy od mamy

Júl 2016
"Tatino, koľko nám s Ninkou dáš?", s úsmevom sa pýtala Milada svojho Rasťa vždy, keď si ako rodinka urobili výlet do mesta. »»»

Unikát

Unikát

Jún 2016
Bolo to niekedy v 2002-om, možno o rok neskôr, keď ich prvýkrát uvidel. A pamätá si ten pocit akoby až osvietenia, že pre tieto deti urobí aj nemožné. »»»

Dominikov boj

Dominikov boj

Máj 2016
Andreu drží nad vodou najdôležitejší chlap v jej živote. Keď neplače on, nemôže predsa ani ona! »»»

Sima sa nádorov nazľakla

Sima sa nádorov nazľakla

Apríl 2016
Všetko sa delí na pred a po. Jednoducho, nič už nebude tak ako bolo. Pre Simonku sú jej nabližší ochotní urobiť maximum, nech je čo najbližšie k 30. novembru pred troma rokmi. Lebo od tohto dátumu sa zmenil svet... »»»

Srdiečko aj nožičky poslúchajú

Srdiečko aj nožičky poslúchajú

Marec 2016
Dvojročná Karinka sa mamke vkuse motá pod nohy, svojou detskou hatlaninou komentuje úplne všetko a vôbec jej neprekáža, že jej pramálo rozumieť. Musí byť všade tam, kde je mama. »»»

Naša milovaná

Naša milovaná

Február 2016
Je jej plný dom. Veľkými očami sleduje každý detail, práve sa zamerala na svoju novú bábiku, ktorú jej priniesol Ježiško. Kŕmi ju, dáva dudlík, uspáva. »»»

Šťastný trojlístok

Šťastný trojlístok

Január 2016
Jedna veľká a jedna malá cukrovkárka, kopec ďalších zdravotných problémov, málo peňazí, ale jeden skvelý syn a brat. Janko. »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Len oni dvaja

Aktuálny príbeh:
Len oni dvaja

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku